وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری موسسه آموزش عالی پرندک (غیر انتفاعی)

اجرای طرح نظام کلان و یکپارچه سازی ورزش‌های دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حمیدی در نشست هیات‌های ورزشی استانی دانشگاه‌ها  ضمن تبریک دهه کرامت وهمچنین گرامی داشت یاد و خاطره شهدای 17 شهریور اظهار داشت: نظام ورزش دانشجویی  کشور طرحی نو را می طلبد و علی رغم اینکه برگزاری اولین المپیاد ورزشی دانشجویی  نقطه عطفی در ورزش دانشجویی بود  و ورزش دانشجویی با یک جهت و رشد روبرو شد و امروز پس از بیست سال و با توجه به اقتضائات فرهنگی و اقتصادی و همچنین نیازهای کشورارائه طرحی جدید در ورزش دانشجویی ضروری است. 
وی با بیان اینکه از فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک تشکیلات فرابخشی توقع می رود که بتواند گام های بلندی را در عرصه ورزش های دانشگاهی بردارد، افزود: امروز به لحاظ محدودیت‌های اقتصادی ورزش دانشجویی، باید آن را یک مقوله واحد و با جامعه هدف 5/4 میلیونی در نظر گرفت و  برای آن طراحی کلان و یکپارچه انجام داد. 
دکتر حمیدی گفت:  طرح نظام کلان و یکپارچه ورزش‌های دانشگاهی با مطالعه تجربيات کشورهای دیگر تهیه شده و اقتضائات و نیازهای جامعه را نیز در بر می‌گیرد و از مهر ماه جاری این طرح اجرا خواهد شد. 
رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با اشاره به اینکه ما به لحاظ مالی دوره سختی را پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: بودجه ورزش دانشگاهی کشور در سال گذشته تنها 26 درصد تخصیص یافت، همچنین بودجه مصوب سال 92 نیز برای این بخش نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است. 
وی با بیان اینکه رقم بودجه ورزش‌های دانشگاهی سال 92، 100 میلیون تومان از بودجه هفت سال قبل کمتر است، گفت: ما باید از فعالیت‌های مشترک و موازی کاری جلوگیری کنیم تا بهره وری در برنامه‌ها به حداکثر برسد و در کنار آن نیز باید تلاش کنیم که منابع جدیدی را پیدا کنیم. 
رييس فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي با اشاره به اينكه در بيشتر مراكز استان ها و شهرستان ها مراكز دانشگاهي نزديك به هم يا در كنار هم قرار دارند، گفت: اين مسئله زمينه مناسبي فراهم كرده است تا در امر ورزش دانشجويي جريان جديدي ايجاد كنيم و بر اساس خلاقيت و نوآوري و ميثاق عمومي كارها را پيش ببريم. 
دکتر حمیدی با اشاره به کمک 100 میلیونی کمیته ملی المپیک به این فدراسیون به عملکرد کاروان ایران در مسابقات یونیورسیاد اشاره کرد و گفت: در 40 سال گذشته با کمترین تعداد نفر و بیشترین تعداد مدال در این رقابت ها شرکت کردیم و با صرفه جویی در اردوها با حداقل هزینه، حداکثر کارایی را داشتیم. 
گفتنی است، مواردي از قبيل اساسنامه هيات ها، حساب بانكي فدراسيون، دريافت كمك از اتحاديه بين المللي ورزش دانشجويي، طرح استراتژيك ورزش دانشجويي، موضوع انتخابات فدراسيون و تشكيل هيات هاي استاني و نحوه اجراي طرح نظام كلان يكپارچه مسابقات ورزشي دانشگاه ها از جمله مسائل ديگري بود كه در این نشست به آن پرداخته شد. 

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت دانشگاه پرندک می باشد.